5 najcudowniejszych rzeczy w ciąży

baby-19003_960_720Pierwsza ciąża to dla mnie zdecydowanie czas radości i oczekiwania z wielką ekscytacją na maluszka. Na szczęście ominęły nas z mężem długie starania o dziecko i już po drugim miesiącu zobaczyliśmy upragnione dwie kreski. Życzę każdej parze, aby mogła bezproblemowo i ze spokojem przeżyć ten wyjątkowy okres. A tymczasem moje top 5 najcudowniejszych rzeczy w ciąży to:

  • Może prozaiczne, ale sama świadomość tego, że tworzę w sobie nowe życie, jest niesamowita! Nie da się tego uczucia porównać z żadnym innym i jestem bardzo dumna z siebie. A co.
  • Pierwsze ruchy dziecka. Siedzisz sobie spokojnie wieczorem, a tu delikatne puk puk. Moja reakcja to od razu złapanie za brzuch i upewnienie się, czy to nie czasem zwykłe ruchy jelit. I nagle ciąża staje się bardzo rzeczywista. Na początku ruchy są baaaardzo delikatne i nie wyczuwałam ich codziennie. Od tego momentu ekscytacja miesza się ze strachem, bo urealnia się wizja, że za parę miesięcy będziemy rodzicami i nasze życie zmienia się na zawsze.
  • Wiadomość o płci dziecka. To też był dla nas cudowny moment. Lekarz podczas badania dość długo trzymał nas w niepewności, mały nie chciał się obrócić i zabawa w kotka i myszkę chwilę trwała. Mój ginekolog oczywiście już wiedział, ale chciał abyśmy zobaczyli ewidentnie na USG dumę każdego faceta. „To będzie chłopiec” rzekł. Marcin z radości krzyknął a ja po cichutku do siebie: mój synek. Łzy wzruszenia same się cisną.
  • Obcy ludzie się do Ciebie uśmiechają! Tak, tak Polacy na ulicy też potrafią się uśmiechać. Reakcja ludzi na ciąże jest w większości bardzo ciepła, ktoś zagada, pogratuluje. Druga kobieta z brzuszkiem nawiąże nić porozumienia. Miłe to jest, naprawdę miłe. Czemu nie jesteśmy wobec siebie tak życzliwi na co dzień?
  • Kobiecie w ciąży się nie odmawia 😀 tego chyba nie muszę tłumaczyć.

Oczywiście takich momentów i emocji znalazłoby się jeszcze ze sto, ale to chyba takie najcudowniejsze. Bynajmniej dla mnie. Babeczki, które obecnie są w ciąży lub rodziców zachęcam do komentowania co dla nich było takimi przeżyciami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s